Koně Mažice

O nás

     

  

 

 

 

 

 

    Rodina Čoudkových je již mnoho let spojována s jezdeckým oddílem Blaťák Mažice. Ten je zaměřen hlavně na parkurové skákání, ve kterém pořádá několikrát do roka oficiální i hobby závody. JO Blaťák je pravidelně reprezentován členy nejen  na jihočeských kolbištích. Oddíl nabízí jízdu na koni pro děti i dospělé. Lekce probíhají pod vedením cvičitelů jezdectví akreditovaných ČJF. Pro majitele koní nabízíme boxové ustájení, včetně možnosti užívání pískové jízdárny se skokovým materiálem.  

   Tento rok je nově zprovozněn penzion U Čoudků, který nabízí ubytování o kapacitě 10 lůžek (možnost přistýlek). Penzion je součástí hospodářského stavení Mažice 33, který je nemovitou kulturní památkou. Stavba je ceněna pro architekturu jihočeského selského baroka s typickým zdobeným štítem. Hosté mají na jedné straně výhled na dvůr a koně a na druhé straně zahradu, která poskytuje soukromí. Celé přízemí splňuje technické požadavky pro bezbariérové užívání - WC, koupelna, společenská místnost a pokoj s dvojlůžkem. V patře je jeden dvoulůžkový a dva třílůžkové pokoje, WC a koupelna. 

   Rodinná farma se zabývá jak živočišnou výrobou - chov koní, tak rostlinnou výrobou. Celkem hospodaříme na 40 hektarech, které zahrnují ornou půdu i trvalé travní porosty. Rostlinná výroba plně pokrývá nároky na krmení koní. V rámci podnikání nabízíme i zemědělské služby a prodej nadbytečné produkce (oves, pšenice, seno).