O nás

     

  

 

 

 

 

 

    Rodina Čoudkových je již mnoho let spojována s jezdeckým oddílem Blaťák Mažice. Ten je zaměřen hlavně na parkurové skákání, ve kterém pořádá několikrát do roka oficiální i hobby závody. JO Blaťák je pravidelně reprezentován členy nejen  na jihočeských kolbištích. Oddíl nabízí jízdu na koni pro děti i dospělé. Lekce probíhají pod vedením cvičitelů jezdectví akreditovaných ČJF. Pro majitele koní nabízíme boxové ustájení, včetně možnosti užívání pískové jízdárny se skokovým materiálem.  

   Součástí areálu je penzion U Čoudků, který nabízí ubytování o kapacitě 10 lůžek (možnost přistýlek). Penzion je součástí hospodářského stavení Mažice 33, který je nemovitou kulturní památkou. Stavba je ceněna pro architekturu jihočeského selského baroka s typickým zdobeným štítem. Hosté mají na jedné straně výhled na dvůr a koně a na druhé straně zahradu, která poskytuje soukromí. Celé přízemí splňuje technické požadavky pro bezbariérové užívání - WC, koupelna, společenská místnost a pokoj s dvojlůžkem. V patře je jeden dvoulůžkový a dva třílůžkové pokoje, WC a koupelna. 

                                        Související obrázek

   Rodinná farma se zabývá jak živočišnou výrobou - chov koní, tak rostlinnou výrobou v režimu ekologického zemědělství. Celkem hospodaříme na 70 hektarech, které zahrnují ornou půdu i trvalé travní porosty, od roku 2018 je nově součástí ochrana čejky chocholaté. Rostlinná výroba plně pokrývá nároky na krmení koní. Rostlinná a živočišná produkce tak tvoří uzavřený celek, který respektuje přirozené koloběhy a závislosti. V rámci podnikání nabízíme i zemědělské služby a prodej nadbytečné produkce v bio kvalitě s certifikátem (oves, pšenice, seno).

                                           1. místo v kategorii Ilustrace Martina Nacházelová: Čejky Čejka chocholatá... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy